بالا

ستاره خلیج فارس نماد خودکفایی و تبلور اقتصاد مقاومتی

تاریخ: 21 تیر، 1399
ستاره خلیج فارس نماد خودکفایی و تبلور اقتصاد مقاومتی

استاندار هرمزگان پالایشگاه ستاره خلیج فارس را نماد خودکفایی و تبلور اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: با ذهن توانای مهندسان، جوانان، دانشمندان، مدیران و تصمیم‌گیران این مملکت، پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس نه تنها به یک موزه متروکه تحریمی مبدل نشد، بلکه به بزرگترین پالایشگاه میعانات جهان تبدیل شد.
 

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس، «فریدون همتی» ضمن بازدید از انبار نفت بندر شهید رجایی و شهید باهنر بندرعباس که وی را تنی چند از مدیران کل و مدیران ارشد نفتی استان همراهی می‌کردند، گفت: ایران امروز از کشور وارد کننده‌ی بنزین به کشوری توانمند در تامین نیازهای داخلی و صادرکننده بزرگ تبدیل شده است و تمام این اتفاقات اقدامی بزرگ در رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی است.

 وی بیان داشت: یکی از ابزارهای تحریمی دشمن موضوع بنزین بود که خوشبختانه به خودکفایی رسیدیم و دشمن شکست خورد.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: مقرر شده بود که شرکت‌های خارجی برای ما پالایشگاه بسازند و آن‌ها تصور می‌کردند در دور اول تحریم‌ها با ترک پالایشگاه ستاره خلیج فارس یک مشت آهن‌آلات به عنوان موزه برای یادگار دوران تحریم‌ها باقی خواهد ماند.

وی گفت: خارجی‌ها در پی این بودند که ستاره خلیج فارس مکانی جذاب برای گردشگر تحریمی تبدیل شود تا بیایند، نگاه کنند و بگویند یک مجموعه عظیم را شرکت‌های خارجی با تحریم رها کردند و مجموعه نیمه‌کاره ماند.

همتی افزود: با ذهن توانای مهندسان، جوانان، دانشمندان، مدیران و تصمیم‌گیران این مملکت، پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس نه تنها به یک موزه متروکه تبدیل نشد بلکه به بزرگترین پالایشگاه میعانات جهان تبدیل شد.

وی بیان داشت: در پی اقدام شجاعانه، مدبرانه و مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران پنج کشتی توسط شما و همکاران‌تان بارگیری شد و شما این مسیر دور و دراز سه ماهه را از بیخ گوش دشمنان عبور کردید و در سایه لطف خداوند و مقام معظم رهبری انقلاب سالم برگشتید و کسی نتوانست مانع شود یا تعرضی برای ما ایجاد کند.

همتی با اشاره به راه‌اندازی ستاره خلیج‌فارس و کیفی‌سازی و ارتقا کیفیت پالایشگاه نفت بندرعباس و تولید یورو پنج و چهار، اظهار داشت: این اقدام به حوزه محیط زیست کمک کرد و اکنون از طریق تولید سوخت برای کشور آلودگی محیط زیستی به وجود نمی‎آید که این هم از برکات این اتفاقات بوده است.

شماره های تماس

تلفن: 31310000 - 076

دورنگار: 31313131-076
 

آدرس

بندرعباس، کیلومتر 13محور بندرعباس به بندرخمیر، بلوار سردار شهید قاسم سلیمانی، میدان نفت، بلوار خودکفایی، شرکت نفت ستاره خلیج فارس

کدپستی : 7931181183

آدرس الکترونیکی
روابط عمومی :